Adıyaman AK Parti İl Başkanı Mehmet ERDOĞAN
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Önemli Siteler

Sosyal Medya

 

 

TBMM

AK KANAL

AK İCRAATLAR

 
 
AK PARTİ KADIN KOLLARI

 


Adıyaman Milletvekili Erdoğan Yurda Döndü

Adıyaman Milletvekili Erdoğan Yurda Döndü

Tarih 04 Mayıs 2012, 14:27 Editör Mehmet ERDOĞAN

TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkan Vekili ve Türkiye-Ürdün Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Erdoğan Bir grup heyetle Ürdün Haşim’i Krallığında yaptığı ziyaretlerden sonra yurda döndü.

Bir grup heyetle Ürdün Haşim’i Krallığında ziyaretlerde bulunan Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan yurda döndü.

Türkiye’nin, dilinin, kültürünün, sanatının ve tarihinin tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Yurt dışında faaliyetlerde bulunan Yunus Emre Enstitüsünün yeni Kültür Merkezi Ürdün’ün başkenti Amman’da törenle açıldı.

Açılışa, Türkiye-Ürdün Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, T.C. Amman Büyükelçisi Ali Köprülü, Yunus Emre Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu üyeleri ile her iki ülkeden üst düzey yetkililer katıldı.

Açılış töreninde Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ali Fuat Bilkan, dünyanın çeşitli ülkelerinde açılan Kültür Merkezi sayısının Amman ile birlikte yirmi ikiye (22) ulaştığını belirterek “Merkezimiz, Ürdün ile kadim dostluğumuzun kültür ve sanat alanında da gelişmesini sağlayacaktır. Kültür Merkezimiz, Ürdünlü gençlerin Türkçeyi birinci el kaynaklardan öğrenmek, Türk kültürünü ve sanatını daha yakından tanıyarak ortak kültürümüzü tanımak için çalışmalar yapmalarına imkân sağlayacaktır.” dedi.

 “Yunus Emre, gönül köprüleri kurmak için çalışmıştı.” diyen Türkiye-Ürdün Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, Kültür Merkezleri’ni Türkiye’nin güçlü bir sesi, büyük ve güçlü bir ülkenin Amman’daki bir yansıması olarak gördüğünü belirterek Yunus Emre asırlar öncesinden bizlere sesleniyor.

“-Ben gelmedim kavga için

Benim işim sevgi için

Dostun evi gönüllerdir

Gönüller yapmağa geldim” der, Yaratılanı Yaradandan ötürü hoş görür.

 

Yunus Emre Kültür Merkezinin 22. sini Amman’da açıyoruz. Merkezimiz hayırlı olsun Türkiye Ürdün kardeşliğini arttırsın.

 Burası, Türkiye’nin tanıtıldığı bir Merkez olacak, açılışla birlikte Ürdün ve Türkiye’nin buluşma merkezi olmasının kerametini yaşadığını belirterek, Bunun bir örneği olarak 28 yıl önce beraber okuduğum arkadaşımı gördüm. Söyleyeceğimiz mesajlarımız var. Büyük bir kültürel zenginliğimizi bu coğrafya ya taşıyacağız. Buralardan aldığımızı kendi birikimimizle paylaşıp geleceğe bir vizyon hazırlayacağız. Ürdün ve Türkiye Kardeş ülkelerdir. Bu kardeşlik bağımızı arttırmamız lazım, bu merkezler kardeşliğimizi pekiştirecek, bu merkezler Türkiye’nin anlatıldığı buluşma noktaları olacak. Amman Yunus Emre Türk Kültür Merkezinin hayırlı olmasını diliyor, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ali Fuat Bilkan’a Amman Kültür merkezi Müdürü Sıddık Yıldırım’a, Ürdün Senatosu Dostluk Grubu Başkanına, Kültür Bakanlığı Genel Sekreterine teşekkür ediyor, sizlere saygılar sunuyorum.   ” dedi.

            Konuşmaların ardından açılış kurdelesini birlikte kesen konuklar, daha sonra Merkez’i gezerek eğitim gören kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Davetliler daha sonra, Münevver Kaya Üçer ve Reyhan İsen ’in birlikte hazırladıkları “Lale Zamanı” isimli tezhip sergisini gezdi. Sergide yer alan Cumhurbaşkanlığı Köşk’ü serasından alınan yapraklar üzerine yapılan hat ve tezhip eserleri büyük beğeni topladı.

Merkez’de eğitim gören kursiyerlerden Cristin Horani ise söylediği Türkçe şarkılarla katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Bu haber 766 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

AK Parti Heyetinden Başkan Duranaya Ziyaret

AK Parti Heyetinden Başkan Duranaya Ziyaret AK Parti Heyetinden Başkan Duranaya Ziyaret

Siyaset Akademisi Kayıtları 26 Ocak Tarihine Kadar Uzatıldı

Siyaset Akademisi Kayıtları 26 Ocak Tarihine Kadar Uzatıldı Siyaset Akademisi Kayıtları 26 Ocak Tarihine Kadar Uzatıldı

Mehmet ERDOĞAN

ANKET

Resmi Web Sitemi Nasıl Buldunuz?


Tüm Anketler

Önemli Linkler

www.mehmeterdogan02.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi