Adıyaman AK Parti İl Başkanı Mehmet ERDOĞAN
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Önemli Siteler

Sosyal Medya

 

 

TBMM

AK KANAL

AK İCRAATLAR

 
 
AK PARTİ KADIN KOLLARI

 


Muhtarlar Milletvekillerini Ağırladı

Muhtarlar Milletvekillerini Ağırladı

Tarih 25 Ocak 2018, 11:53 Editör Mehmet ERDOĞAN

Muhtarlar Milletvekillerini Ağırladı

TBMM Başkanvekili  Ahmet Aydın;

“Muhtarlarımız Demokrasinin Kılcal Damarlarıdır”

Başkan Abdulkadir Geylani Taş;

“Cumhurbaşkanımız Sayesinde İtibar Gördük”

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği tarafından organize edilen gecede Muhtarlarla bir araya gelen Adıyaman AK Parti Milletvekilleri muhtarlarla sohbet edip, muhtarların mahalleleriyle ilgili sorunlarını dinledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde Muhtarlık camiasının hakkettiği yere geldiğini belirten Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş, muhtarların şimdilerde Altın Çağını yaşadığını söyledi.

Muhtarlık camianın şimdilerde hak ettiği şekilde görevini yürütmeye başladıklarını belirten Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yardımcısı Abdulkadir Geylani Taş; “Muhtarlık özveri isteyen gönüllülük esasına dayalı bir meslektir. Hiçbir geliri olmadan, mahallesi ve ili adına hizmet veren muhtarlarımız maalesef bugüne kadar hak ettiği ilgiyi, değeri görmüyordu. 190 TL gibi çok komik bir ücret alan, sigorta ve bağkur primini kendi cebinden yatıran, hiçbir değeri olmayan, sözü geçmeyen muhtarlarımız uzun bir aradan sonra nihayet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından hatırlanmış, külliyede üst üste muhtarlarla yaptığı toplantılarla muhtarların bir anda Türkiye gündemine gelmesine vesile olmuştur. Bizimde katılmış olduğumuz 22. Muhtarlar toplantısında yakasına bizzat şahsım tarafından muhtar rozeti takmak istediğimizi ifade ettiğimiz an büyük bir onurla demesi biz muhtarları sevince boğmuştur. Külliyede arka arkaya yapılan muhtarlar toplantısı sayesinde muhtarlarımız kendileriyle ilgili her türlü sorunu rahatlıkla anlatma imkanı bulmuş ve bu sorunlar bir bir çözüme kavuşturulmuştur. 42. Muhtarlar toplantısında sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Muhtarlar benim mahallelerimizdeki temsilcilerimizdir, muhtarlarımızı üzen beni üzer, beni üzeni de ben üzerim” sözleri toplantıya damga vurmuştur. Muhtarlık camiası ilk defa devletimiz tarafından bu kadar onure edilmiştir. Zaman içerisinde maaşlarımızla ilgili iyileştirmeler yapılmış ve son olarak muhtarlara asgari ücret ödenmeye, Sigorta primlerimiz devlet tarafından yatırılmaya başlanmıştır. Şöyle geriye dönüp baktığımızda sadece ismi bilinen Muhtarlık o günden bugüne çok yol almış olup, Cumhurbaşkanı tarafından kıymeti bilinen, muhatap alınan, maaşıyla, sigortasıyla adam yerine konulan muhtarlarımız şimdilerde bize göre Altın çağını yaşamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımıza bizlere göstermiş olduğu bu değerden ötürü teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Allah sayın Cumhurbaşkanımıza ve devletimize zeval vermesin. Biz onurlu ve şerefli muhtarlar her zaman onun ölümüne yanındayız, duacısıyız.” Dedi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın başta olmak üzere, AK Parti Adıyaman Milletvekillerinin de Muhtarlara karşı her zaman duyarlı davranmalarından son derece memnun olduklarını dile getiren Başkan Taş, düzenlenen istişare toplantısına iştirak eden, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a AK Parti Adıyaman milletvekilleri,  Adnan Boynukara’ya,İbrahım Halil Fırat’a, Salih Fırat’a, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan’a, Belediye Başkan Yardımcımız Sait Kutlu’ya, AK Parti Merkez ilçe Bşk Mustafa Alkayış’a, Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu’ya, Muhtarlarımıza ve davetlilere teşekkür ediyorum” dedi.

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği’nin gerek Adıyaman’ın gerekse de Türkiye’nin sorunlarına karşı her zaman duyarlı olduklarını dile getiren TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın; “Muhtarlarımız demokrasinin kılcal damarlarıdır. Muhtarlarımız seçildikleri mahallelerimizin birer belediye başkanı pozisyonundalar. Hamdolsun ki AK Parti hükümetiyle birlikte özellikle Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte muhtarlarımızın değeri bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Külliyede üst üste muhtarlarımızla yaptığı toplantıda muhtarlarımıza ne kadar önem verdiğini göstermiş oldu. Halk tarafından muhtarlarımızın da kıymetinin bilinmesini sağlamış oldu. Milletvekilli arkadaşlarımız, belediyemiz ve il teşkilatımızda muhtarlarımıza karşı aynı hassasiyeti göstermekte, her fırsatta onlarla bir araya gelmekteyiz. Muhtarlarımızla birlikte ilimizin sorunlarını çözme adına el birliği içerisinde gayret sarf ediyoruz. Adıyaman’a geldiğimiz her zaman muhtarlarımızla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Çünkü biz birlikte Türkiye’yiz. Ülkemiz üzerinde içerde ve dışarıda oynanan oyunları hep birlikte görüyoruz. Sağ olsun muhtarlarımız söz konusu Türkiye olduğunda, söz konusu şehrimiz olduğunda her zaman dik durdular, bundan sonra da dik duracaklarını inancımız tamdır. Bizleri nezih bir ortamda ağırlayan, değerli muhtarlarımıza ve Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği başkanı Abdulkadir Geylani Taş’a teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş ve yönetim kurulu üyeleri TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Adıyaman Milletvekillerinin ceket yakalarına Muhtarlık rozeti taktı.

 

 

Bu haber 266 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

AK Parti Heyetinden Başkan Duranaya Ziyaret

AK Parti Heyetinden Başkan Duranaya Ziyaret AK Parti Heyetinden Başkan Duranaya Ziyaret

Siyaset Akademisi Kayıtları 26 Ocak Tarihine Kadar Uzatıldı

Siyaset Akademisi Kayıtları 26 Ocak Tarihine Kadar Uzatıldı Siyaset Akademisi Kayıtları 26 Ocak Tarihine Kadar Uzatıldı

Mehmet ERDOĞAN

ANKET

Resmi Web Sitemi Nasıl Buldunuz?


Tüm Anketler

Önemli Linkler

www.mehmeterdogan02.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi