Bakraç Mezrasına Modern Taziye Evi Açıldı


Açıklama: Bakraç Mezrasına Modern Taziye Evi Açıldı
Kategori: Haberler
Eklenme Tarihi: 05 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 11 Aralık 2018, 19:56
Site: Adıyaman AK Parti İl Başkanı Mehmet ERDOĞAN
URL: http://www.mehmeterdogan02.com/haber_detay.asp?haberID=422


Adıyaman İl Özel İdaresinin "İnsan Odaklı Hizmet Anlayışı" çerçevesinde kırsal kesime yönelik hizmetlerine bir yenisi daha eklendi. İl Özel İdaresi tarafından Kaşköy'e bağlı Bakraç mezrasında inşa edilerek yapımı tamamlanan modern taziye evi düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

 Bakraç Mezrası Taziye Evinin açılışına Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, , Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan ve İl Genel Meclis Üyeleri, bazı kurum amirleri ve Bakraç Mezrası halkı katıldı. 

Vali Nurullah Naci Kalkancı ve Milletvekilleri taziye evinin açılışına katılmak üzere gittiği Bakraç mezrasında köy halkı tarafından ellerinde Türk Bayraklarıyla büyük bir coşkuyla karşılandı. Vatandaşların alkışları ve sevgi gösterileri arasında köye giren Vali Kalkancı ve Milletvekilleri, uzun kuyruklar oluşturan köylülerle tek tek tokalaştı. Açılışı yapılacak Taziye Evinin Bakraç Mezrasına hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise, “Bu taziye evinin Bakraç mezramıza kazandırılmasında emeği geçen Sayın Valimize, İl Genel Meclis Başkanı ve Üyelerine çok teşekkür ediyorum. Son dönemlerde gittiğimiz her köyümüzde AK Partinin hizmet mührünü görüyoruz. Köylü kardeşlerimizin yaşam standartlarının daha da yükseltilmesi için İl Özel İdaresi tarafından Adıyaman’ın en ücra köşelerine alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin götürüldüğünü görüyoruz. Sadece bu yıl kırsal kesime yapılan yatırımın tutarı 142 Milyon TL’dir. Bundan sonra inşallah köylerimizin, yol, su alt ve üst yapı ihtiyaçlarını tamamen gidereceğiz. Şehirde yaşayan kardeşlerimiz hangi hizmetlerden istifade ediyorsa köylerimizde de o hizmetler olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde köylerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bugün açılışını yapacağımız taziye evinin Bakraç Mezramıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”dedi.