AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Erdoğan Basın Açıklaması


Açıklama: AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Erdoğan Basın Açıklaması
Kategori: Haberler
Eklenme Tarihi: 12 Aralık 2017
Geçerli Tarih: 14 Kasım 2018, 13:10
Site: Adıyaman AK Parti İl Başkanı Mehmet ERDOĞAN
URL: http://www.mehmeterdogan02.com/haber_detay.asp?haberID=429


CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım Tut ilçe kongresinde çok talihsiz açıklamalarda bulunmuştur. Bu üslubu tasvip etmiyoruz. Bu üslup nezakete uzak ve kabul edilemez bir üsluptur.

Öncelikle siyasi partiler bir birinin rakibidir. Siyasi partiler birbirinin düşmanı değildir. Rekabet ortamı içerisinde memleketin tüm sorunlarını konuşabilir ve tartışabiliriz. Ancak CHP Adıyaman İl Başkanın diğer siyasi partilerin yetkilerine, Genel Başkanlarına ve Sayın Cumhurbaşkanımıza ilişkin izanla, rekabetle ve vicdanla uyuşmayan bu tutum kamu vicdanını yaralamıştır.

Söyleyecek sözü olmayan, siyasi bir duruş sergileyemeyen kişiler hakaret ederler.

Biz AK Parti olarak bu siyaset yapma tarzını kabul ve tasvip etmiyoruz. Tüm kesimleri kucaklamaya çalışıyor, tüm etkinlik ve konuşmalarda kimseyi kırmamaya azami gayret gösteriyoruz.

Kötü söz sahibine aittir. Biz AK Parti olarak kendi üslubumuzu muhafaza ederek, kimseye hakaret etmeyerek yolumuza devam edeceğiz.

Bu nedenlerle CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım’ın  CHP Tut İlçe Kongresinde yaptığı konuşmayı kabul etmediğimizi ve kınadığımızı kamuoyuna bildiririz.

 

 Mehmet ERDOĞAN

 AK Parti Adıyaman İl Başkanı